Ošetřovatelské vany

Ošetřovatelské vany

Ošetřovatelské vany jsou v naší nabídce k dispozici v několika provedeních. Na výběr jsou vany s pevnou výškou, ošetřovatelské vany s elektrickým zdvihem nebo hydraulickým zdvihem. Jednotlivé modely ošetřovatelských van se dále liší vlastním systémem zdvihu.

Vany se sloupovým zdvihem

Jednodušší vany jsou vybaveny sloupovým zdvihem, kde se ošetřovatelská vana zvedá pomocí elektromotorů integrovaných v obou kratších stranách vany (GK Compact, GK Basic, GK Basic+). Tyto hygienické vany jsou přístupné ze dvou stran. Jsou vhodné především do menších prostorů centrálních koupelen. Vnitřní skelet těchto van je profilovaný, což zajišťuje pohodlný a bezpečný vstup, výstup a vlastní pobyt klienta ve vaně. Vany jsou kompatibilní se všemi zvedáky z naší nabídky.

Vany s pultovým zdvihem

Další hygienické ošetřovatelské vany jsou s centrálním zdvihem, integrovaným pouze do jedné kratší strany vany – ovládacího pultu. Tyto ošetřovatelské vany nabízí větší komfort pro personál i pro klienta (GK Magic 100, GK Magic 1000, GK Magic 2000, GK Magic 3000, GK Venus).  Velkou výhodou těchto van pro hygienu je, že jsou přístupné ze tří stran, tudíž lze klienta pacientským zvedákem do vany spustit i z čela ošetřovatelské vany. Rovněž vlastní obsluha vany je velmi jednoduchá, neboť tyto typy van mají v ovládacím pultu integrované veškeré ovládací prvky, včetně digitálních ovládacích panelů, termostatů, ventilů a sprchovacího příslušenství.

Vany s bočním vstupem

Speciálním druhem celotělových ošetřovatelských van jsou vany výškově nastavitelné s bočním vstupem (GK Magic Door) a vana s možností nastavení i vlastní polohy korpusu  (GK Relax) tak, aby klient ve vaně mohl sedět nebo po sklopení vany ležet. Veškeré polohování van je elektrické.

Sedací vana s dvířky

V nabídce je rovněž ošetřovatelská vana sedací s unikátním bočním vstupem pro koupel nebo hydroterapii prováděnou vsedě (GK Hera). Velkou předností této vany je, díky velmi nízké nástupní výšce při otevřených dvířkách (210 mm), velice snadný nástup klienta do této sedací hygienické a hydroterapeutické vany.

Systémy ovládání

Ošetřovatelské a hydromasážní vany mohou být dle typu vybaveny manuálním, elektronickým nebo kombinovaným systémem ovládání. Nastavení teploty vody se provádí pomocí speciálního termostatického směšovače mechanicky nebo elektronicky na integrovaném dotykovém ovládacím panelu. Vypouštění van se provádí centrálním ovladačem manuálně nebo elektronicky. Žádný model van nepoužívá systém zátky, kterou je nutné do odpadu manuálně vložit a při vypouštění vyjmout.

Příslušenství a výbava

Široká škála příslušenství je volitelná a vany lze na přání nakonfigurovat přesně dle specifických potřeb každého uživatele.
Příslušenstvím, kterým mohou být vany vybaveny je především desinfekce, hydromasáž dvou trysková nebo pěti trysková s patentovaným systémem čerpadel v každé trysce, hydrozvuk, elektronicky řízený dávkovač mýdla, šampónu nebo pěny do koupele, podvodní osvětlení, chromatoterapie, audio systém, zkracovač vany a vyjímatelný polštářek.