Magic

ošetřovatelská vana s desinfekcí

Ošetřovatelská zvedací vana s pultovým zdvihem

Elektricky výškově nastavitelná vana GK MAGIC představuje nejmodernější technologii pro provádění hygieny a hydroterapie u osob se sníženou pohyblivostí. Vana je pro tyto osoby přístupná také ze sedačkového, lehátkového nebo závěsového zvedáku. Ošetřovatelská zvedací vana GK Magic se skládá ze samonosného řídícího pultu a koupacího korpusu. Konstrukce vany umožňuje snadnou obsluhovatelnost ze tří stran. 

Ošetřovatelská zvedací vana GK Magic

Plynulý, zdvih a spouštění vany zajišťují dva motory se stabilizátory. Vanu lze aktivovat pouze s bezpečnostní magnetickou kartou (mimo Magic 100). Po skončení koupele se vana sama vypne do pohotovostního režimu. Ve standardní výbavě je, mimo jiné, nouzové spuštění vany při výpadku el. proudu a automatické napouštění vody (mimo Magic 100). Jednotlivé modely se liší především systémem ovládání a typem panelu.

Řídící pult

Pult je usazen na samonosné konstrukci se dvěma podstavnými rameny vybavenými čtyřmi výškově stavitelnými nožičkami. Do pultu je upevněn koupací korpus. V ovládacím pultu je uzamykatelná schránka na zásobníky desinfekce, šamponu, a přísady do koupele. Pod schránkou je umístěna veškerá vnitřní technologie a ovládací panel. Dále je v pultu instalována oplachová, popřípadě desinfekční sprcha s tlakovou hadicí se speciální sprchovou koncovkou s pistolovým bezpečnostním ventilem. Sprcha je upevněna ve speciálním držáku s otokem odkapávající vody na boku pultu.  

Korpus vany

Ergonomicky tvarovaný korpus vany je vyroben z vícenásobně tvrzeného sklolaminátu a opatřen silnou gelcoatovou povrchovou vrstvou. Do vany lze jednoduše vložit zkracovač, který umožní bezpečně použít vanu i osobám menších postav. V korpusu vany je přetoková a vypouštěcí armatura s ovladačem.

 

Ovládací panel

Ovládací panel je u každého modelu odlišný. Zvedání a spouštění vany, napouštění vody, ovládání aktivace sprchy a desinfekce, hydromasáž   a další funkce se provádí dotykovými tlačítky se světelnými kontrolkami, které signalizují dostupné nebo aktivní funkce. Pouze vana Magic 100 má toto ovládání, mimo řízení zdvihu a spouštění, mechanickými ventily. Zvedat a spouštět vanu lze i nožním ovladačem. Vyšší modely van Magic mají na panelu i dotykovou regulaci intenzity hydromasáže s časovačem procedury a volitelné 3 úrovně hladiny vody. Teplota vody je nastavitelná termostatem. Teplota, čas, intenzita či hlášení se zobrazují na displejích.

Doplňková výbava

Vanu lze rozšířit o desinfekční systém s plynulým regulátorem koncentrace, dvou nebo pěti tryskovou patentovanou hydromasáž (součástí každé trysky je samovyprazdnitelné čerpadlo), hydromasážní hadici s tryskou, hydrozvuk, podvodní osvětlení, chromatoterapii, ozvučení, polštářek, zkracovač, dávkování a zásobník na šampon.

Technické parametry

Výška: 1250 – 1650 mm, výška korpusu: 680 – 1080 mm, šířka: 930 mm, délka: 2240 mm, obsah vody: cca 180 l

Kompatibilní vybavení         

Sedačkový zvedák GK Moon, GK Hektor, GK Novum 100, lehátkový zvedák GK Novum 2000, GK Novum 200, GK Ikarus, vakový zvedák GK Sun,

Video